Skip to main content

Çevrimiçi Toplantı: Ayrımcılığa Karşı Ağ | 25 – 31 Ocak

 

Ayrımcılığa Karşı Ağ ile birlikte, yılın ilk toplantısını gerçekleştirdik. Çalışma gruplarımız ise yılın ilk toplantısının ana gündemini oluşturdu. İki farklı çalışma grubu ile başlayacağımız bu yeni çalışma biçimini ağ üyeleri ile #birlikte inşa etmeye karar verdik. Çalışma gruplarının faaliyet ve taslak stratejik planları hakkında bilgi verdiğimiz toplantımıza 14 farklı sivil toplum örgütünden temsilci katıldı.

Seçim süreçlerinde nefret söylemi hakkında faaliyet gösterecek çalışma grubunun ulusal ve uluslararası kurumlara yönelik yapabilecekleri başvurular, kamuoyuna yönelik çalışmaları ve basına dönük işleri hakkında taslak stratejik planını paylaşarak soruları yanıtladık. Ulusal kurumlara planlanan başvurular hakkında merkez avukatımız Şoreş Deniz Tuğrul aktarımda bulundu. Çalışma grubunun şekillenmesi için ağ üyelerinden beklentilerimizi de ilettik.

Kapasitemizi arttırmaya yönelik atölye önerileri üzerine de konuştuğumuz toplantımız, Ağ üyelerinin Ocak ayı faaliyetleri hakkında verdikleri bilgilerle birlikte sona erdi.

 

 

 

Skip to content